KURUMSAL

Gaziantep Yangın Algılama Sistemleri

Gaziantep Yangın Algılama Sistemleri

Yangın tespit sistemi Yangın algılama ve ihbar sistemleri yangınla mücadelenin en önemli basamağıdır.

Yangın alarm sistemleri; Apartman, apartman, ticari merkez, sanayi yapıları, fabrikalar, fabrikalar, depolar gibi her türlü yerleşim alanlarında her türlü ekipman ve malzemenin bulunduğu, yangından korunma ve erken uyarı sistemi ile can ve mal kayıplarının önlenmesi amacıyla tasarlanmış sistemlerdir.

 Yangın algılama ve ihbar sistemleri, çeşitli sensörler kullanarak yangını algılar ve en kısa sürede müdahale eder.

Otomasyona bağlı olarak elektriği, asansörleri, yangın kapılarını, turnikeleri, garaj girişlerini ve diğer hidrolik yol/mantar bariyerlerini serbest bırakarak binanın tahliyesini kolaylaştırır ve tehlikenin büyümesini engeller.

Ayrıca dedektörlerinin alarmını yorumlayarak çıkışlarını (söndürme sistemi, siren, telefon hattı vb.) aktif hale getiren bu sistemlerde kullanılan sensör çeşitleri şunlardır:

Duman dedektörü (optik ve radyoaktif), radyo dedektörü, alev dedektörü, dedektör. sabit sıcaklık, sıcaklık artış dedektörü. , kombine sensörler (duman ve sıcaklık... vb.)

Otomatik söndürme sistemleri, değerli ekipman, cihaz ve verilerin işlendiği ve saklandığı bilgi işlem merkezlerinde, ayrıca bilgilerin saklandığı arşivlerde yani kısacası suyun söndürme etkisinin yeterli görülmediği veya maddelerin reaksiyona girebileceği yer. su ile birlikte bulunur, depolanır ve üretilir.

Gaziantep Yangın Algılama Sistemleri